פריים טיים

פריים טיים

פרסום בטלוויזיה ברצועת פריים טיים

רוצה לקבל הצעה לפרסום בטלוויזיה?

  הנני מאשר קבלת הצעות וחומרים שיווקיים

  פרסום בתכניות פריים טיים

  פרסום בטלוויזיה הוא בין אמצעי הפרסום הכי אפקטיביים שיש. היכולת להעביר מסר להמוני בתים בארץ בזמן קצר, מאפשרת לשווק תוכן או מוצר בצורה יצירתית מקורית ויעילה. בנוסף, פרסום בטלוויזיה מאפשר להגיע לקהל לקוחות גדול שאינו מוגבל דמוגרפית. עלות שידור פרסומת בטלוויזיה תלויה במגוון גורמים, החל מעלות הפקת הפרסומת עצמה, אך לא פחות, העלות הסופית נקבעת בהתאם לזמן שידור הפרסומת, וכן כמות הפעמים שהיא תשודר. מאמר זה ידבר על פרסום בתכניות שמשודרות בזמן הפריים טיים, ויתרונות בפרסום בזמן זה.

  מהן תכניות פריים טיים?

  המונח פריים טיים, ובתרגומו לעברית – זמן שיא, מתייחס לזמן בוא הביקוש והשימוש במוצר מסוים נמצא בשיאו. לדוגמא, גם בחברת חשמל, באמצע יום חם כאשר אוכלוסייה גדולה משתמשת בהמון אנרגיה ישתמשו במונח פריים טיים. ביחס לטלוויזיה, תכניות פריים טיים הן תכניות שמשודרות החל משמונה בערב ועד אזור אחת עשרה בלילה, כאשר הזמנים יכולים להשתנות מעט לכאן ולכאן. מדובר בשעות השידור עם הרייטינג הכי גבוה, ולרוב בשעות אלו ישודרו תכניות ריאלטי או קומדיה המתאימות לצפייה עבור כל המשפחה. שידור הפרסומות במהלך שעות אלו בין אם בתוך התכנית עצמה, בין אם כנותני חסות, או בהפסקות הפרסומות יכול להביא לידי חשיפה מרובה בכל רחבי הארץ. כמובן, שלאור החשיפה הגבוהה, לשידור פרסומות בזמן זה יש ביקוש גבוה, ולכן גם עלות השידור תהיה יותר גבוהה ביחס לשאר שעות היממה.

  יתרונות הפרסום בתכניות הפריים טיים

  כאמור, בזמן שידור תכניות הפריים טיים, רייטינג הצפייה הוא הגבוה ביותר, כלומר, מספר הצופים בשיאו. כמובן שגם נתון זה מחולק בין ערוצי הטלוויזיה השונים, כאשר לערוצים שונים יש רייטינג יותר גבוה. בהתאם לכך, היתרונות בפרסום בזמן רצועות שידור אלו ברור – החשיפה לשירות או למוצר שמשווק הוא הגבוה ביותר, ביחס לכל זמן שידור אחר בטלווזיה. מעבר למספר הצופים הגבוה, יש גם את אלמנט גיוון הגיל והאוכלוסייה. בשעות הפריים טיים כולם צופים בטלוויזיה, כמעט ללא הבדל גיל, מגדר, דמוגרפיה וכו’. יתרון נוסף לשידור דווקא בשעות הפריים טיים, היא שאנשים יותר נוטים לצפות גם בפרסומות, ולא לעבור ערוצים, וזאת לאור המתח שיש בתכנית ו”פחד” הצופים לפספס מאורע, ולכן ביחס לשעות שידור אחרות, בשעת הפריים טיים יותר מובטח כי אנשם באמת יחשפו לפרסומת.

  תכניות מוצלחות בפריים טיים

  החל מכניסת הערוצים המסחריים לישראל בשנות התשעים, שעות הפריים טיים מוקדשות בעיקר לתכניות ריאלטי, או דרמה. למשל, בערוץ 13 תכניות הפריים טיים הן, אקס פקטור, הישדרות, הזמר במסכה ועוד. בערוץ 12 ניתן למצוא את תכנית הבישולים האהובה מאסטר שף, תכנית הכשרונות הכוכב הבא, או ארץ נהדרת הוותיקה. בערוץ כאן 11, הנטייה היא יותר לשידור תכניות קומדיה ודרמה. בשנים האחרונות שודרו ומשודרים תכניות כמו מנאייכ, המפקדת, זהו זה ועוד.
  רוצה לקבל הצעה לפרסום בטלוויזיה?

   הנני מאשר קבלת הצעות וחומרים שיווקיים

   ×

   מעוניינים לפרסם ברדיו?

   אחד מאיתנו ישמח לעמוד לשירותכם עם הצעה משתלמת!

   ×